Activitati » 13.12.2014: Proiect Ajutoarele Mosului – Excursia

13.12.2014: Proiect Ajutoarele Mosului – Excursia

Aceasta parte a proiectului consta intr-o excursie la care au participat 77 de persoane de la Asociatia Angels Down, Never Down Buzau si bineinteles de la Asociatia DOWN Bucuresti, copii cu SD, fratiori si surioare, parinti si voluntari. Aceasta excursie organizata ca de obicei prin “Fabiola Turism” – experti in distractie, ne-a adus in judetul Arges unde am vizitat Complexul Manastirea Curtea de Arges. Ghidul local ne-a impartasit istoria si legendele locale, apoi ne-am rugat la moastele Sfântei Mucenice Filofteia de la Arges, ocrotitoare si a copiilor.
De aici am plecat spre “Alex&Emma’s Land” unde am participat la Atelierul de Ciocolata, am vizitat Ferma Animalelor si ne-am dat cu Tiroliana. Doar faptul ca ziua incepe a se termina la ora 16:30, ne-a facut sa plecam cu parere de rau – ca a durat asa putin.